Zalety i wady krypto helium

przez | 30 sierpnia 2021

Istnieje wiele powodów, dla których warto kupić szyfrowanie helowe. Jednym z powodów jest to, że jest tani. Moneta Hel zyskuje na wartości, dlatego cena jej kryptokryształu ma tendencję wzrostową. Ponadto, ponieważ jest to sieć peer to peer, każdy, kto już posiada monetę Helium, ma nieograniczony potencjał, aby zarobić więcej pieniędzy, sprzedając dodatkowe monety. Przyjrzyjmy się teraz zarówno zaletom, jak i wadom tej formy zabezpieczenia danych.

Korzyści: Na podstawowym poziomie istnieje kilka korzyści związanych z zabezpieczeniem danych za pomocą krypto helu. Po pierwsze, ponieważ jest tani, tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń co do tego, jak bardzo możesz nim zabezpieczyć swoje informacje. To sprawia, że ​​jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują tanich i łatwych środków do zabezpieczenia prywatnych i poufnych informacji. Sprawdza się również dobrze, gdy próbujesz zabezpieczyć informacje w zatłoczonych środowiskach lub w opresyjnych reżimach.

Z drugiej strony ma też pewne ograniczenia. Ponieważ jest tani, nie ma dużej grupy ludzi, którzy chcieliby kupić monety, a następnie sprzedać je innym za prawdziwą gotówkę. Jeśli nie masz zasobów ani czasu, aby zabezpieczyć własną infrastrukturę, nie będziesz w stanie zdobyć nagród z HELium. Ponadto, chociaż jest to tanie i łatwe w konfiguracji, uzyskanie adresu IP i ładowanie danych urządzenia na urządzenie to kolejny proces, który wymaga czasu. Tak więc zasadniczo nie zdobędziesz nagród, chyba że poświęcisz znaczną część swojego czasu na te zadania.

Z drugiej strony ta forma szyfrowania ogranicza również możliwość konfiguracji własnej sieci. Ponieważ bardzo łatwo jest skonfigurować urządzenia z kryptowalutą helową, niewielu specjalistów IT zna ten protokół. To sprawi, że skonfigurowanie bezpiecznej sieci będzie wyzwaniem dla większości firm. W przypadku większości dzisiejszych firm posiadanie sieci bezprzewodowej oznacza, że ​​posiadają już bezprzewodowe urządzenia sieciowe, takie jak telefony komórkowe i laptopy. Dlatego, jeśli chcesz móc zdobywać nagrody z helu, musisz najpierw zabezpieczyć własną infrastrukturę, zanim zaczniesz korzystać z sieci w chmurze.

Inną wadą HELiumCrypto jest to, że nie obsługuje większości urządzeń Bluetooth. Powodem tego jest to, że większość urządzeń Bluetooth nie jest zgodna z protokołem. Większość urządzeń po prostu korzysta ze zwykłej sieci Wi-Fi do łączenia się z Internetem. Tak więc, jeśli chcesz mieć możliwość łączenia się ze swoimi urządzeniami przez HELium, będziesz musiał użyć VPN lub sieci bezprzewodowej peer to peer. Jeśli jednak najpierw zabezpieczysz własną infrastrukturę, możesz uzyskać dostęp do swoich urządzeń z dowolnego miejsca, w którym jest połączenie z Internetem.

Innym problemem związanym z HELium Crypto jest to, że nie ma gotowego zasięgu sieci. Działa świetnie w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, ale nie ma szerokiego zasięgu sieci w innych krajach. Jest to problem, ponieważ większość ludzi używa hotspotów do łączenia się z Internetem. Jeśli w Twoim miejscu zamieszkania nie ma dostępnego hotspotu, zostaniesz wyłączony z sieci. Ale jest to niewielki problem, gdy weźmie się pod uwagę wszystkie zalety systemu zdecentralizowanego w porównaniu ze scentralizowanym.

Inną poważną wadą HELium https://minerhelium.pl Crypto jest to, że wymaga portfela sprzętowego. Portfel sprzętowy to specjalny rodzaj urządzenia, które umożliwia przechowywanie kluczy prywatnych i dostęp do kluczy publicznych ze zdalnej lokalizacji. Wiele firm, które wdrażają nowy protokół kryptograficzny w swoich aplikacjach rozproszonych, ma trudności z dostosowaniem portfeli sprzętowych do nowego protokołu. W rezultacie wiele firm, które używają helu jako formy przechowywania kryptograficznego, ma trudności z uruchomieniem portfela sprzętowego. Nawet w przypadkach, gdy firma jest w stanie przestrzegać protokołu, nadal może nie być w stanie przenieść swoich transakcji do łańcucha bloków.

Na szczęście istnieje prosty sposób na obejście tego. Istnieje portfel oprogramowania wyprodukowany przez Hyperion Technologies, który umożliwia przekonwertowanie obecnego portfela sprzętowego do pracy z nowym protokołem Hcash. Dzięki temu nowemu portfelowi oprogramowania będziesz mógł wysyłać i odbierać transakcje przez sieć, tak jak w przypadku tradycyjnej transakcji gotówkowej. Hyperion opracował oprogramowanie, które wykonuje wiele funkcji, których oczekujesz od tradycyjnego portfela oprogramowania. Obejmuje to obsługę szyfrowania HDTV i generowania klucza skrótu. Korzystając z tego portfela oprogramowania, będziesz mieć natychmiastowy dostęp do swoich kluczy prywatnych i bezpieczny dostęp do klucza publicznego, którego użyłeś do rejestracji w usłudze Hyperion.