Co na porost włosów?

przez | 7 maja 2020

Włosy są bardzo ważnym elementem wizerunku każdego człowieka. Wiedzą o tym ludzie sławni, którzy są w stanie zapłacić wielkie pieniądze, byleby ich włosy wyglądały doskonale. Włosy są w stanie diametralnie nas odmienić. Zdrowe, gęste i błyszczące włosy dodają nam uroku, sprawiają, że jesteśmy odbierani jak atrakcyjniejsi. Jeżeli mamy problemy z kondycją naszych włosów, odbija się to na naszym wizerunku, a co za tym idzie także na samopoczuciu. Problemem jest zarówno kondycja włosów, jak i ich skłonność do wypadania. Problem łysienia występuje zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, jednak u mężczyzn zdarza się nieporównywalnie częściej. Można co prawda przyznać, że łysina dodaje niektórym panom uroku, jednak ta grupa jest mniejszością. W większości przypadków znacznie lepiej prezentuje się bujna czupryna.

Co robić, żeby włosy rosły szybciej?

Sposobów na porost włosów jest wiele. Niektóre sprawdzają się lepiej, inne gorzej. Bywa, że niektóre metody działają na jednych, nie sprawdzają się jednakże u innych. Żeby znaleźć idealny sposób na porost włosów, należy przetestować różne metody na sobie. Warto pamiętać, że każdy organizm reaguje inaczej. Często również jeden organizm reaguje na niektóre metody za jednym razem, za drugim już nie. Zależy to od kondycji organizmu i do jego aktualnych potrzeb. Oto kilka metod, które mogą przyspieszyć porost włosów:

1. Właściwa dieta. Jest to klucz do zdrowego organizmu. Warto pamiętać, że kiedy nasze ciało jest zdrowe, ma zapewniony komplet witamin i mikroelementów, których potrzebuje, odbija się to na kondycji naszych włosów. Są one wówczas zdrowe gęste i błyszczące, szybko rosną, nie mamy problemów z nadmiernym ich wypadaniem.

2. Farmaceutyki i domowe sposoby na wypadanie włosów. Bywa, że w naszym organizmie brakuje pewnych mikroelementów i odbija się to na stanie naszych włosów. Są one słabsze i zaczynają wypadać. Poprawić ich kondycję możemy za pomocą tabletek dostępnych w drogeriach i aptekach, które zazwyczaj zawierają witaminy i wyciąg ze skrzypu. Pomóc może również picie naparów ziołowych ze skrzypu, bratka, czy pokrzywy. Polecaną domową metodą na porost włosów jest także spożywanie drożdży.

3. Wizyta u lekarza. Bywa, że stan naszych włosów jest odzwierciedlaniem chorób naszego organizmu. Jeżeli nasze włosy są osłabione, wolną rosną i wypadają w wielkich ilościach, powinniśmy odwiedzić lekarza. Wykonanie kilku testów może potwierdzić obecność choroby, która wpływa na stan między innymi naszych włosów. Wyleczenie organizmu poskutkuje równocześnie szybszym wzrostem włosów i poprawą ich kondycji.

4. Masaże. Przyspieszyć porost włosów mogą również masaże skóry głowy. Regularnie wykonywany masaż wpływa na cyrkulację krwi i tym samym przyspiesza dostarczanie składników odżywczych do cebulek włosowych.

5. Unikanie stresu. Stres jest niedocenianym czynnikiem, jeżeli chodzi o diagnozowanie stanu włosów. Długo utrzymujące się napięcie może przyspieszyć wypadanie włosów i negatywnie wpłynąć na ich kondycję. Warto zredukować stres w naszym życiu i obserwować w jaki sposób wpływa to na stan naszych włosów, jak i całego organizmu.

6. Odpowiednia pielęgnacja. Odpowiednie pielęgnowanie włosów ma ogromne znaczenie. Właściwie dobrane kosmetyki są w stanie wiele zdziałać dla kondycji naszych włosów. Są w stanie przeciwdziałać ich wypadaniu, sprawiać, że będą one wyglądały zdrowo, będą gęste i odżywione. Odpowiednia pielęgnacja to również bezpieczne farbowanie włosów. Jeżeli musimy farbować włosy, używajmy do tego celu najlepszej jakości kosmetyków. A najlepiej, kiedy proces farbowania przeprowadzi znający się na swoim fachu fryzjer.