Puder bambusowy

przez | 7 maja 2020

Wiele kobiet wykonując makijaż zastanawia się jaki kosmetyk będzie na tyle idealny, aby zapewnić im funkcję pielęgnacyjną i przy tym wyglądając świetnie i zdrowo. O ile kosmetyki z kolorówki zależą od wizualnych preferencji o tyle wybór pudru nie jest już taki prosty. Puder bambusowy nie dość, że doskonale matowi skórę to ma wiele innych zalet pielęgnacyjnych.

Zalety pudru bambusowego

Nie od dzisiaj wiadomo, że bambus jest wszechstronną rośliną posiadającą wiele korzystnych właściwości, Dobry puder matujący powinien nie tylko matowić naszą skórę, ale także zadbać o to, aby nie była ona zapchana i nie pojawiły się przez to na niej niedoskonałości i różnego rodzaju wypryski. Puder transparentny matujący posiada nie tylko funkcję matu na skórze, ale także nie posiada koloru więc nada się do każdej karnacji nie zmieniając koloru innych często naszych ulubionych ze względu właśnie na kolor innych kosmetyków. Bambus posiada właściwości antyseptyczne i detoksykujące co dla nas oznacza, że skóra zyska dodatkowy element oczyszczający i dzięki temu pojawi się na niej niewidzialny filtr ochronny przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
Matujący puder bambusowy posiada właściwości ochronne więc zyskujemy dodatkową ochronę przed np promieniami słonecznymi. Zostało udowodnione, że nadaje się nie tylko przy skórze mieszanej czy tłustej, ale także doskonale sprawdzi się jeśli mamy skórę naczynkową, ponieważ zamyka żyłki i tworzy niewidoczną warstwę ochronną zabezpieczając skórę przed pękaniem naczyń i tworzeniem się znienawidzonych i nieestetycznych pajączków.

Dobry puder matujący do cery tłustej nie tworzący nam ciastka na twarzy jest bardzo często przez lata poszukiwany przez kobiety. Jednak nic nie przebije w działaniu w tej kwestii pudru bambusowego. Jest to jeden z najmocniej matujących pudrów i nie trzeba nałożyć go wiele, aby twarz mieć idealnie zmatowioną na długie godziny. Możemy go jednak bez obaw dokładać w ciągu dnia, bo mimo tego, że działanie ma bardzo silnie matujące to nie zapycha nam porów i nie musimy się martwić o to czy na drugi dzień będziemy mieć bardzo dużo nowych wyprysków. Co nie jest bez znaczenia puder bambusowy mimo, że w opakowaniu jest koloru białego to nie bieli skóry nie zależnie od tego ile go nałożymy choć, aby osiągnąć dobre efekty nie potrzebujemy nakładać dużo produktu. Puder matujący bambusowy w połączeniu z innymi podkładami jest całkowicie neutralny więc świetnie dogaduje się z każdym innym korektorem. Mimo silnie matującego działania ma też właściwości regenerujące i odżywiające, a co za tym idzie możemy go też śmiało używać pod oczy bez obawy, że wysuszy nam skórę.
Puder bambusowy nadaje się do każdego rodzaju cery i jest bardzo uniwersalny. Ze względu na to, że potrzebujemy nałożyć bardzo małą ilość kosmetyku, aby osiągnąć zadowalające efekty to jest również bardzo wydajny. Raz kupiony kosmetyk spokojnie wystarczy nam na kilka miesięcy stosowania. Ze względu na naturalny skład nie musimy się bać, że coś nas uczuli czy spowoduje, że nasza skóra stanie się podrażniona, a w przypadku skóry suchej, że zaczną pojawiać się odstające skórki. Puder bambusowy nie powoduje takich efektów i sprawdza się doskonale w przypadku nawet alergicznej skóry.

Puder bambusowy możemy już dostać w formie sypkiej i prasowanej więc każdy wybierze wedle swoich preferencji, który puder do niego trafia bardziej. Oba pudry mają bardzo podobne działanie. Warto wspomnieć, że kosmetyk nie posiada zapachu więc osoby, które są wrażliwe na zapachy nie muszą obawiać się o odpychającą woń kosmetyku. Jego kolor i zapach jest bardzo neutralny. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest to jeden z najlepiej działających pudrów na świecie i zdecydowanie zrewolucjonizował rynek kosmetyczny ostatnich lat. Jest ratunkiem dla kobiet posiadających skórę szczególnie tłustą czy mieszaną gdzie wcześniej miały problem o zmatowienie skóry na dłużej niż godzinę. Tutaj cieszą się matową skórą przez kilka godzin bez konieczności poprawiania. Puder w lecie działa jak filtr ochronny i zabezpiecza naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, ale też powoduje, że nasza skóra oddycha co jest bardzo ważne. Brak oddychania w skórze prowadzi do powstawania zaskórników i nadmierną produkcją sebum poprzez obronę naszej skóry . Puder Bambusowy zapewnia nam nie tylko mat, ale jeszcze odpowiednią cyrkulację powietrza na skórze. Dzięki temu właśnie się nie świecimy przez bardzo długi czas.

Warto zaopatrzyć się w matujący puder bambusowy szczególnie kobietą, które mają problem z nadmierną produkcją i wydzielaniem sebum. W końcu nie będą musiały co chwilę zerkać w lusterko i sprawdzać czy, aby na pewno skóra jest zadowalająco zmatowiona. W końcu kobiety z cerą tłustą i mieszaną zyskają więcej pewności siebie nawet po kilku godzinach od wyjścia z domu, a nie tak jak dotychczas non stop musiały dokładać kolejne warstwy pudru, który je zapychał i w efekcie produkcja sebum stawała się jeszcze większa i bardziej widoczna. Puder bambusowy zrewolucjonizował rynek w tym temacie bezsprzecznie.