Archiwum kategorii: Inne

Siarka organiczna

Siarka to czwarty najważniejszy dla ludzkiego organizmu pierwiastek. Ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Nie bez powodu nazywana jest „pierwiastkiem piękności” – wpływa przede wszystkim na wygląd włosów, skóry i paznokci. Dbając u zdrowie i urodę, warto sięgnąć po specjalistyczne preparaty z siarką. Siarka organiczna MSM ureguluje poziom tego pierwiastka w organizmie i skutecznie poprawi… Czytaj dalej »

Pyłek kwiatowy

Pyłek pszczeli jest produktem w stu procentach naturalnym, uzyskiwanym przez pszczoły – zbierają one bowiem pyłek z kwiatów, a następnie mieszają go z odrobiną miodu, śliny lub nektaru, formując w kulki lub grudki, dzięki czemu staje się łatwiejszy w transportowaniu. Pyłek ten może być w pewnej części przechwytywany przy użyciu tak zwanych poławiaczy pyłku –… Czytaj dalej »

Płyn lugola

Co to jest płyn Lugola? Płyn Lugola to w zasadzie wodny roztwór jodu i jodku potasu, gdzie jod stanowi 1% objętości, jodek potasu 2%, a 97 % woda destylowana. Lugola Płyn opracowany został w roku 1829 przez francuskiego lekarza Jeana Lugolę. W Polsce sławę zyskał jednak dopiero w roku 1986 za sprawą katastrofy elektrowni jądrowej… Czytaj dalej »

Alkomaty – jakie warto kupić?

Potrzeba stosowania alkomatów, jak wiadomo, jest nieodzowna w wielu przypadkach. Każdy, kto ma wątpliwość, czy powinien usiąść za kierownicą, musi sprawdzić, czy alkohol, który został spożyty jakiś czas temu, nie stoi na przeszkodzie bezpiecznej jeździe, a także czy nie zagraża bezpieczeństwu jego współpasażerów. Jeśli chcemy się przekonać, jaka ilość alkoholu jest obecna w naszej krwi,… Czytaj dalej »