Trądzik

przez | 7 maja 2020

Trądzik inaczej mówiąc krostki i zaskórniki do niedawna kojarzyły nam się z młodymi osobami w okresie dojrzewania. Jednak coraz więcej osób boryka się z tym problemem i nie mogą sobie poradzić ze zmniejszeniem skutków tej przykrej przypadłości. Alternatywą do drogich wizyt u dermatologa i przepisywanych przez niego rozmaitych maści jest tonik z jonami srebra. Wykazuje , że przynosi on niesamowite efekty i wręcz spektakularną poprawę w wyglądzie cery trądzikowej. Dlatego te wieści szybko się rozniosły i tonik ze srebrem szturmem zawojował rynek kosmetyczny.

Pielęgnacja nie przynosząca korzyści w walce z trądzikiem.

W czasach lekooporności i nadużywania przez społeczeństwo leków swego czasu, powstały szczepy i wirusy z którymi antybiotyki już w żaden sposób nie mogą sobie poradzić. Tak jest też w przypadku trądziku. O ile ten młodzieńczy jest łatwiejszy do wyleczenia to ten powstały u osób po 20 roku życia nie jest już tak oczywisty i wymaga wiedzy oraz prób i błędów w celu dobrania odpowiedniego preparatu. Większość preparatów na trądzik ma w składzie na bardzo wysokim miejscu alkohol, a to oznacza dla nas, że może on nam krostki wysuszy, ale w żaden sposób nie nawilży. Stworzy się skorupa, która będzie bardzo brzydko wyglądać i dawać uczucie ściągnięcia i dyskomfortu.

Mówi się, że ta skórna choroba ma podłoże genetyczne, jednak nie jest tak do końca i nie u każdego. Niewłaściwa pielęgnacja ma tutaj największy wpływ, o wiele większy niż sama genetyka.
Dobry tonik na trądzik powinien łączyć w sobie właściwości nawilżające, czyli nie wysuszać skóry i przeciwzapalne. Ponadto powinniśmy szukać preparatów o właściwościach przeciwgrzybiczych, które pomogą nam eliminować powstałe pryszcze i znacznie zminimalizują wydzielanie sebum czyli główną przyczynę powstawania trądziku. Nadmierne wydzielanie łoju przez skórę działa jak zapychacz. Nasze pory są zatkane wydzieloną substancją, a co za tym idzie nasza skóra próbuje się bronić i pragnie wydalić niechciany nadmiar sebum. Na naszej skórze powstaje wiele pryszczy w ogromnych ilościach.
Kiedy dostrzegamy u siebie problem jakim jest trądzik to pierwszym krokiem jaki wykonujemy jest wizyta u dermatologa. Zazwyczaj maści z antybiotykiem pozwalają nam wygrać bitwę z trądzikiem i batalia maści przepisanych przez lekarza działa. Jednak bitwa to nie wojna i problem wraca czasem ze zdwojoną siłą. Antybiotyki mają właściwości mocno przeciwzapalne i przeciwgrzybicze jednak bardzo wysuszają nasza skórę, a to prowadzi znowu do obrony naszej skóry i nadmiernej produkcji sebum czego w efekcie po czasie następuje remisja trądziku i walkę musimy rozpocząć od początku.

Skuteczny tonik na trądzik.

Wcześniej wspomniane niepożądane cechy nasilające wręcz po czasie naszą przypadłość powinny przez idealny kosmetyk zostać całkowicie wyeliminowane. Nasz kosmetyk ma nawilżać i nie budzić w skórze reakcji obronnej, co w efekcie prowadzi do wznowy naszej walki i łagodzić stany zapalne. Powinien także wykazywać działanie przeciwgrzybicze i odkażające nasze stany zapalne, bo powstające krostki to nic innego jak stan zapalny.

Doskonałym kosmetykiem, jaki powstał na przestrzeni lat i przynosi naprawdę widoczne i spektakularne efekty jest tonik, który w swoim składzie ma jony srebra. Na czym polega jego wyjątkowość? Srebro jonowe zawarte w preparacie, skutecznie eliminuje nadmierne wydzielanie sebum, czyli główną przyczynę powstawania trądziku.

Ponadto wykazuje działanie przeciwgrzybicze i skutecznie eliminuje dzięki temu problem trądziku, a w gratisie pomaga nam w walce ze skutkami posiadania skóry wrażliwej, takim jak zaczerwienienie skóry czy wrażliwość na dotyk.

Regularne przemywanie skóry pomaga nam w znacznym stopniu zredukować pracę naszych gruczołów łojowych, W efekcie możemy zaobserwować mat na skórze. Tonik ze srebrem jonowym jest uznawany nie tylko jako tonik na typowy trądzik, ale świetnie nadaję się do uspokojenia skóry tłustej i mieszanej przez co mniej się błyszczy. Ów preparat świetnie radzi sobie z rumieniem skóry i zaczerwieniami występującymi przy cerze wrażliwej. Pomaga także w walce z trądzikiem różowatym tak trudnym do tej pory do wyleczenia. Może nam pomóc w leczeniu opryszczki z którą zmaga się ogromna ilość osób. Przyspiesza gojenie wszelakich stanów zapalnych i podrażnień nawet tych innego niż trądzik pochodzenia. Jony srebra są również rewelacyjne podczas leczenia łupieżu czy łojotoku skóry głowy stosowane pod postacią wcierki. Jednak, aby zauważyć efekty produkt musi być stosowany regularnie wcierany w skórę co najmniej 2 razy dziennie. Rano po nocy i wieczorem przed właściwą pielęgnacją.

Osoby borykające się z trądzikiem wiedzą najlepiej jak wygląda wojna o piękną bez krost i zaskórników cerę. Wydają mnóstwo pieniędzy na preparaty, które mają znikome działanie. Tonik z jonami srebra odmieni ich życie i same dojdą do wniosku, że walka wcale nie musi być nieprzyjemna i nieskuteczna. W 70% przypadków przy regularnym stosowaniu zobaczymy po miesiącu bardzo spektakularne efekty, a to najlepsza rekomendacja.