Archiwum kategorii: Zdrowie

Łojotokowe zapalenie skóry – charakterystyka i leczenie

Łojotokowe zapalenie skóry należy do najbardziej uciążliwych chorób dermatologicznych. Często bywa mylone z łuszczycą, niemniej jednak daje charakterystyczne objawy, dzięki czemu chorobę tę lekarze diagnozują bardzo łatwo. Jest ona nieuleczalna, a ponadto wywołuje ją bardzo wiele czynników. To powoduje, że zachorować może na nią praktycznie każd, w dowolnym momencie życia, zupełnie niespodziewanie. Czym dokładnie jest… Czytaj dalej »

Witamina C – właściwości i zastosowanie

Witamina C to związek odgrywający bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu całego ludzkiego organizmu. Bierze udział w wielu procesach, które w nim zachodzą – i dlatego odgrywa niebagatelną rolę w jego prawidłowym działaniu. Już na początku ubiegłego stulecia naukowcy odkryli prozdrowotne właściwości tej niezwykłej witaminy. Pierwsze związki witaminy C zostały pozyskane z nadnerczy, kapusty, pomarańczy oraz… Czytaj dalej »

Witamina D

Witamina D pochodzi z grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Do tego zbioru zaliczają się także witaminy A,E, i K. Te składniki wywierają szerokie działanie fizjologiczne głównie jeśli chodzi o gospodarkę wapniowo-fosforanową a także biorą znaczny udział w formowaniu i utrzymywaniu kości w prawidłowym stanie. Istnienie owej witaminy zostało odkryte w 1921 roku przez McCollum’a. Dzięki… Czytaj dalej »

Witamina C

Wchłanialność składników odżywczych oraz witamin to kluczowa kwestia w ich suplementacji. Możemy dwoić się i troić, by nasza dieta była bogata w witaminy i minerały, zażywać codziennie suplementy, które mają wyrównać niedobory – jednak to wszystko na nic, jeśli w naszej diecie zawarte będą składniki utrudniające wchłanianie witamin. Przyswajanie witaminy C Witamina C jest nazywana… Czytaj dalej »

Selen organiczny

Selen to jeden z pierwiastków niezbędnych ludzkiemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Reguluje procesy metaboliczne i wpływa na syntezę DNA. Jego niedobór może mieć poważne konsekwencje i być niebezpieczny dla zdrowia. Żeby uniknąć niedoborów, najlepiej sięgnąć po specjalistyczne preparaty z selenem – tylko selen w formie organicznej zostanie szybko wchłonięty, a tym samym będzie miał natychmiastowy… Czytaj dalej »

Minerały Schindele

Jest taki surowiec, który lata temu miał zostać wykorzystany jako tani materiał do budowy drogi. Los chciał jednak, że pył wulkaniczny nie został zmieszany z substancją wylewaną na drogę, a uniósł się w powietrze i znalazł na starej, schorowanej jodle. Był rok 1981 – to wówczas Robert Schindele był świadkiem, jak zniszczona jodła odżyła, odzyskując… Czytaj dalej »

Maska przeciwsmogowa – czym się kierować przy wyborze?

Okresowe duże zanieczyszczenie powietrza zwane smogiem, dotyka sporej ilości polskich miast. Ta sytuacja stawia przed koniecznością zakupu niezbędnego elementu ochronnego, jakim jest maska przeciwsmogowa. Dobrze spełniające swoją rolę maski antysmogowe, składają się z elastycznej części twarzowej, dopasowującej się do jej kształtu, w której zamontowany jest filtr oraz regulowanych pasków mocujących. Maseczka przeciwsmogowa – jak to… Czytaj dalej »

Jak złagodzić objawy łuszczycy

Łuszczyca jest chorobą, której przyczyny nie są nam do końca znane i obecnie nie jest możliwe jej całkowite wyleczenie. Jednak można znacznie złagodzić jej przykre objawy i spowodować, że nawrotów tej choroby będzie mniej i jak już się pojawią to będą mniej dokuczliwe dla nas w życiu codziennym. Mówiąc o objawach mamy przede wszystkim na… Czytaj dalej »

Krzem organiczny zdrowia Ci doda!

Krzem organiczny uznawany jest za jeden z bardzo wartościowych biopierwiastków. Doskonale sprawdza się jako skuteczny suplement diety wspomagający pracę układu nerwowego. Co ważne, jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i nie powoduje działań ubocznych. W postaci organicznej posiada także bardzo duże właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu jego zastosowanie jest bardzo szerokie. Korzyści z krzemu płynące 70 %… Czytaj dalej »

Tabletki na włosy

Martwi Was wypadnie włosów? Jeżeli waha się ono w granicach stu włosów w ciągu nawet każdego dnia, nie ma jeszcze powodu do niepokoju. Jednak gdy zobaczycie pukle włosów na grzebieniu lub w wannie, wówczas podejmijcie zdecydowane działania. Kilka słów na temat domowych sposobów na wypadanie włosów Na początek możecie spróbować tak zwanych „sposobów prababci”, czyli… Czytaj dalej »