Alkomaty – jakie warto kupić?

przez | 7 maja 2020

Potrzeba stosowania alkomatów, jak wiadomo, jest nieodzowna w wielu przypadkach. Każdy, kto ma wątpliwość, czy powinien usiąść za kierownicą, musi sprawdzić, czy alkohol, który został spożyty jakiś czas temu, nie stoi na przeszkodzie bezpiecznej jeździe, a także czy nie zagraża bezpieczeństwu jego współpasażerów.

Jeśli chcemy się przekonać, jaka ilość alkoholu jest obecna w naszej krwi, to musimy skorzystać z dobrej jakości alkomatu. Dopuszczalne w naszym kraju stężenie alkoholu we krwi osoby prowadzącej pojazd to 0,2‰. Ta zawartość mierzona jest za pomocą urządzenia, które określa ilość promili na podstawie wydychanego przez kierowcę powietrza.

Poziom trzeźwości zatrzymanego kierowcy często jest badana na drogach przez Policję. Dysponuje ona różnymi rodzajami alkomatów – osoby, które badane są przez służby mundurowe, korzystają z alkomatów przesiewowych, stacjonarnych lub podręcznych. Najlepsze, bez wątpienia, są stacjonarne alkomaty obecne w komisariatach Policji…

W Polsce jest mnóstwo tanich alkomatów jednorazowego użytku, jednak większość z nich kompletnie nie nadaje się do użytku ze względu na to, że jest niemiarodajna. Tanie produkty tego typu są skonstruowane tak, że dopuszczalny margines błędu jest znacznie przekraczany, co, jak nietrudno się domyślić, może skończyć się dla kierowcy bardzo źle. O tym, że tani alkomat jest najczęściej bezwartościowy, świadczyć może choćby to, że reagować pozytywnie zdarza mu się nawet na żutą gumę!

Rozsądną decyzją wydaje się być zakupienia alkomatu, który posiada czujnik elektrochemiczny. Wysokiej klasy urządzenia tego rodzaju mają kilkuprocentowy margines błędu, jednak są one kosztowną inwestycją, chyba, że zainwestujemy w produkt nieco niższej jakości. Margines błędu jest tylko nieznacznie wyższy, musimy jednak pamiętać, aby urządzenie było raz na jakiś czas kalibrowane.

Musimy mieć świadomość tego, że jeśli policyjny test wyjdzie dla nas niekorzystnie, to wynik na naszym alkomacie nie pomoże nam uniknąć odpowiedzialności za przekroczenie normy.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Każdy z nas doskonale wie, że prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu to jedna z najczęstszych przyczyn śmiertelnie groźnych wypadków drogowych.
To skrajna nieodpowiedzialność, która może mieć poważne konsekwencje. Niestety, w praktyce nic nie jest już takie oczywiste.

Często zdarza nam się, że nazajutrz po suto zakrapianej imprezie musimy gdzieś pojechać. Czujemy się już doskonale więc siadamy za kółkiem. Pierwsza kontrola drogowa pokazuje zaś, że wcale nie jesteśmy jeszcze trzeźwi.
Jak więc widać, bardzo łatwo jest popełnić błąd, którego konsekwencje mogą zaważyć na całym naszym przyszłym życiu, zrujnować naszą karierę i bezpieczeństwo. Nie warto więc ryzykować.
Na szczęście każdy z nas może wyposażyć się w alkomat, który w takich sytuacjach podpowie nam, czy możemy już bezpiecznie prowadzić. Nie warto polegać jedynie na własnej intuicji, ponieważ może być ona złudna.

Sklep z alkomatami pomoże nam dobrać urządzenie, które najlepiej odpowiadać będzie naszym potrzebom. Niezależnie jednak od tego, ja co się zdecydujemy możemy mieć pewność, że urządzenie to będzie nam pomocne. Nowoczesne alkomaty posiadają bowiem wszystkie niezbędne atesty, dzięki czemu ich wynik jest rzetelny i miarodajny.
Dzisiejsze alkomaty to małe, nowoczesne i dyskretne urządzenia, których obsługa jest prosta i intuicyjna, na pewno sic sobie z nią poradzisz.
Nie ufaj własnej intuicji. Wydając zaledwie kilkadziesiąt złotych możesz uchronić życie swoje, swoich najbliższych oraz zupełnie obcych ludzi, którzy stanąć mogą feralnego dnia na Twojej drodze. Jest więc to inwestycja, która przyniesie Ci niemałe korzyści.

Już dziś zapoznaj się z szeroką ofertą alkomatów. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Prowadzenie po alkoholu jest strasznie niebezpieczne. Kontrolowanie stanu swojego organizmu to najprostszy a jednocześnie najskuteczniejszy sposób na to, by uniknąć ryzyka. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kierowców nie wyobraża sobie jazdy bez posiadania takiego urządzenia. Bądź odpowiedzialny – dołącz do nich.