Jak złagodzić objawy łuszczycy

przez | 7 maja 2020

Łuszczyca jest chorobą, której przyczyny nie są nam do końca znane i obecnie nie jest możliwe jej całkowite wyleczenie. Jednak można znacznie złagodzić jej przykre objawy i spowodować, że nawrotów tej choroby będzie mniej i jak już się pojawią to będą mniej dokuczliwe dla nas w życiu codziennym. Mówiąc o objawach mamy przede wszystkim na myśli rybią łuskę pojawiającą się na skórze, a także idące za nią pojawiające się stany zapalne. Istnieje teoria, że łuszczyca jest chorobą autoimmunologiczną, a co za tym idzie, że organizm sam atakuje własne tkanki i je niszczy z niewiadomych powodów. Druga teoria mówi, że łuszczyca ma podłoże genetyczne czyli dzieci dziedziczą choroby skórne od rodziców. Jednak żadna z teorii nie jest do końca znana więc może na nią zapaść każdy zupełnie bez powodu. Dlatego warto znać środki i sposoby, aby w razie zaistnienia faktu tej choroby u nas móc się bronić.

Jak leczyć łuszczycę?

U osoby zdrowej, proces obumierania i odradzania się skóry trwa od 26 do 28 dni, natomiast u osoby chorej na łuszczycę ten proces jest znacznie skrócony i trwa tylko 4 dni.
Dla nas oznacza to, że komórki skóry osoby chorej nie nadążają się złuszczać i powstaje bardzo gruba warstwa skóry, znacznie grubsza niż ta, która występuje u osoby zdrowej.
Nie ma leku, który nam łuszczycę wyleczy, ale są maści, które mniej lub bardziej pozwolą nam zapanować nad skórą i znacznie zmniejszyć przykre dokuczliwe objawy.
Maści, których używamy powinny być przede wszystkim bezpieczne i przeznaczone do skóry wrażliwej. Musimy również zwracać uwagę czy maść ma naturalny skład, aby nie podrażniła dodatkowo naszej skóry.

Bardzo ważna jest obecność w maści naturalnych składników aktywnych i funkcję złuszczania rybiej łuski ze skóry. Musimy również pamiętać, że maść ma nie tylko powodować złuszczenie zrogowaciałej skóry, ale także powinna ją dogłębnie nawilżać i odżywiać oraz redukować zaczerwienienia, które przy skórze dotkniętej łuszczycą bardzo często występują.

Świetne efekty dają nie tylko maści przeznaczone do leczenia łuszczycy bogate w substancję aktywne, złuszczające i silnie odżywiające, ale także świetne efekty przynosi stosowanie maści z zawartym olejem konopnym w składzie. Olej cbd nadaje się zarówno przy leczeniu rozmaitych zmian skórnych czy atopowym zapaleniu skóry.

Maść konopna przynosi świetne efekty ponieważ nie tylko odżywia skórę i ją nawilża, ale także ma działanie antyseptyczne i odkażające. Doskonale działa również antybakteryjnie co ma zbawienne znaczenie kiedy na skórze powstanie stan zapalny, a przy łuszczycy dzieje się to bardzo często. Kolejnym plusem takich maści są ich naturalne składniki, które nie uzależniają i nie przyzwyczajają skóry do zawartych w niej składników, a co za tym idzie? Pomagają nam zawsze tak samo nie zależnie od czasu jaki je stosujemy. Natomiast maści sterydowe przepisywane przez lekarza mają tendencję do przyzwyczajania skóry i po jakimś czasie środek może przestać nam pomagać w takim stopniu jak pierwotnie to robił. Jest to bardzo kłopotliwe dla pacjenta, bo musi czasami wiele razy w roku zmieniać lek, który do tej pory mu pomagał. Traci pieniądze i czas, a efekty są znikome. Przy naturalnych maściach takie sytuacje nie mają miejsca.

Maść z konpoii ma w składzie nie tylko ten cudowny olej, ale jeszcze wiele innych olejków, które mają na naszą skórę zbawienny wpływ. Bardzo często możemy w nich spotkać oliwe z oliwek czy olejek lawendowy, który nie dość, że pięknie pachnie to jeszcze dodatkowo nawilża skórę i zwiększa działanie leku.

Warto pokusić się o te maść ze względu na to, że leczy nie tylko łuszczycę, ale także wiele innych skórnych chorób z którymi ciężko sobie poradzić. Warto stosować nie tylko maści, ale także przyjmować np biotynę w tabletkach, aby wzmocnić działanie składników aktywnych. Witamina B7 jest odpowiedzialna za piękne, zdrowe włosy, nie łamliwe paznokcie, a także co najważniejsze w przypadku leczenia łuszczycy także piękną i zdrową skórę z wyrównanym kolorytem.

Warto wspomnieć, że istnieje wiele rodzajów tej choroby i choć jest ona nie zakaźna i nie możemy nią zarażać to u jednego człowieka mogą powstać dwa lub trzy rodzaje tej choroby i lekarze przepisują na każdą z odmian inny rodzaj maści czy inny rodzaj sterydu.
Maści na łuszczycę z naturalnymi składnikami lub maści z olejem konopnym nadają się na każdy rodzaj łuszczycy. Więc pisząc maść na łuszczycę nie musimy szukać wzmianek czy sprawdzi się w naszym przypadku, bo doskonale sprawdza się w przypadku rodzaju każdej łuszczycy. Dzięki temu możemy oszczędzić nasze pieniądze, bo nie musimy kupować kilku rodzajów maści, a te są na tyle uniwersalne, że pomogą nam w przypadku każdej innej skórnej choroby i pozwolą złagodzić jej przykre objawy.

Naświetlając problem łuszczycy można śmiało stwierdzić, że naturalne składniki przynoszą o wiele lepsze efekty niż różnego rodzaju silne, powodujące często skutki uboczne sterydowe maści więc nie warto ryzykować i najpierw lepiej szukać pomocy w dobrodziejstwach jakie funduje nam natura.